Açılış Günceli

By | 28 Temmuz 2018

Merhabalar, Ben Shadowmere,

Yeni bir güncel ve siteyle uzun bir aradan sonra karşınızdayız.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında biraz merak biraz da hevesle kurulan Raindrop Fansub artık çok değerli insanların birlikte gülüp, eğlenip ve ürettikleri bir aile geldi.

Birçok şeyi yeni yeni düzene koyduğumuz şu sıralarda koca bir yılın geçtiğini farketmek tuhaf hissettiriyor, zaman gerçekten de çok hızlı akmış…

Böyle bir ortama adım atmadığımız zamanlarda bir okuyucu olarak hep düşünürdüm, “Seriler neden geç geliyor?”, “Böyle güzel gruplar neden dağılıyor” “Anlaşamadıkları ne olabilir?” vb gibi. Sınırın diğer tarafına hiç adım atmamış herkesin merak ettiği sorulardı işte..

Geçen bir yılın sonunda bu cevapların hepsini fazlasıyla aldığımı düşünüyorum 😀 Uzun süredir ayakta kalan tüm ekipleri bu bakımdan canı gönülden tebrik etmek lazım.

Henüz öğrenmemiz gereken çok şey var, kendimizi tabi ki böyle ekiplerle kıyaslamamız için çok erken ama yaşadığımız onca zorluktan sonra karşınıza en güçlü halimizle çıkabiliyorsak biz de bir şeyler başarmış sayılız. 🙂 Ama bu başarının arkasında teşekkür borçlu olduğumuz çok kişi var.

İlk olarak bugünlere gelmemizi sağlayan ve sabırla yanımızda olmaya devam eden, benim gurur duyduğum tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim, siz olmasaydınız muhtemelen bu ekip 2 kişinin amatör çalışması olarak kalır ve kaybolur giderdi.

Sessiz kaldığımız zamanlarda bizi yüreklendiren, dostluğunu hiç eksik etmeyen Miskin Tilki kurucularından Büyük Senpai Fumi’ye, destek ve görüş aldığımız diğer ekiplere ve discord kanalımızda muhabbetini esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz, iyi ki varsınız 🙂

Sitemizin yapımında bizlere yardımcı olan, ekibimizin toparlanmasında en büyük desteği sağlayan Baş Editörümüz Sugaya, canla başla bize yardımcı olan dostumuz Bcykn’e ve henüz tanışma fırsatı bulamadığım değerli Manga Denizi yöneticilerine teşekkür ederiz.

Artık ne yazık ki aramızda olmayan ancak ekibimizin kurulmasında, logomuzun belirlenmesinde, çeviri ve edit konusunda emeği geçmiş tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Bazılarınızla güzel bazılarınızla da kötü ayrıldık ama emeklerinizi asla unutmayacağız.

Ekip kurulduğundan beri bize her türlü anlayış ve kolaylığı gösteren Mangatr, Puzmos ve Seri Mangaya teşekkür ederiz. Bölümlerimiz siteye yüklendikten bir hafta sonra sitenize yüklenecektir, ekibimiz sizin sayenizde tanındı, sizleri de unutmamız mümkün değil. 🙂

Son olarak kuruluşumuzdan bu güne kadar serilerimizi takip eden, sabırla bizi bekleyen okurlarımıza çok teşekkür ederiz. Yaptığımız işi eğlenceli hale getiren sizlersiniz.

Evet, gelelim açılış güncelimizin içeriğine 🙂

Bölümleri sitemize yüklendi. 🙂

Diğer serilerimizden Gosu, Kind Of Confidential ve Xian Ni’nin yeni bölümleri de yakında yayınlanacak.

Ayrıca Unicorn Fansub ile ortak yayınlanan Black Hordanın son bölümlerini de Mangatr’de bulabilirsiniz.

Bir sonraki güncelde görüşmek dileğiyle.

Kendinize çok iyi bakın.

Shadowmere