Bir Türlü Yazılamayan Güncel Ve 2019

By | 14 Ocak 2019

Herkese Merhabalar,

Yeni bir güncel yazımızla tekrardan karşınızdayız. Dile kolay en son yazımızdan bu yana tam 2,5 ay geçti.

Bu süre boyunca yeni bir güncel yazabilmeyi her ne kadar istesek de bir türlü gereken fırsatı bulamadık. Bazen bir işin gözünüzde ağırlığı büyür ve yarına ertelemek istersiniz, sonra o yarınlar haftalara, haftalar da aylara dönüşür. Bizim güncel yazma hikayemiz de biraz ona benzedi maalesef.

İlerde bu işi gerçekten düzenli yapabilen her hafta birbirinden güzel konular bulabilen ekiplerden olabilir miyiz ya da bir sonraki güncel yazısında tarihler 2020’yi mi gösterir bilinmez ama yine de tüm içtenliğimizle sizlerin karşınıza çıkabilmekten mutluyuz.

Biriktirdiğimiz tüm umutlarla yepyeni bir yıla girdik, belki biraz geç kalmış olabiliriz ama bu vesileyle başta Raindrop ailesi olmak üzere, dost ekiplerimizin ve bizi asla yalnız bırakmayan okuyucularımızın yeni yılını kutlamak isterim. Umarım bu yıl sizler için geriye baktığınızda yerinizde saymadığınızı hissettiğiniz, hedeflerinize ulaştığınız ya da en azından yaklaştığınız bir yıl olur.

Raindrop için 2018 yılı her ne kadar zorlu geçse de sonlara doğru bütün bu mücadelenin ödülünün alındığı ve gerçek bir ekip olabilmenin ağırlığının anlaşıldığı bir yıldı. Bugün artık belli bir istikrarla emek sarfedebiliyorsak bunda yaşadığımız olumsuz olaylardan ders almamızın etkisi çok büyük.

Bu bakımdan yeni kurulan ve bazen yanındakilerden de beklediği desteği bulamayıp “Niye uğraşıyorum ki” düşüncesine kapılan tüm ekiplere önerim, vazgeçmek için acele etmemeleridir. Siz gönüllü olarak yürüttüğünüz bir işin arkasında durduğunuz sürece muhakkak ki size yardımcı olacak insanlar çıkacaktır.

Gelelim biraz daha güncel konulara,

Sınav döneminden kaynaklanan çok ciddi bir yoğunluk var. Her ne kadar bu süreci size yansıtmamaya çalışsak da bölümleri geciken seriler konusunda okuyucularımızın anlayışını bekliyoruz.

Diğer bir konu olarak hiçbir seriyi bırakmadık, bunu özellikle son zamanlarda çok soru aldığımız başta Gosu olmak üzere tüm aktif serilerimiz için belirtmek istiyoruz. Bıraktığımız serilerimizi Serilerin Durumu Güncelinde zaten paylaşmıştık.

Gosu içinse de gerekli çalışmayı yapıyoruz, yakında diğer seriler gibi o da bir düzene girecektir.

Bir başka paylaşmak istediğimiz konu da, sizin de bildiğiniz gibi yoğun bir kış döneminden geçiyoruz. Bu soğuk hava şartlarında belki fark edemeseniz de hayatta kalmaya çalışan sokak hayvanları var ve bazılarının hayatı sizin bir anlık dikkatinizle kurtulabilir. O bakımdan böyle zor günlerde an azından kapınızın önüne bir kap su ya da mama bırakmanız, belki de bir canlının bir gün daha fazla yaşamasını sağlayacaktır. Hayat boyu gurur duyabileceğimiz şeyler yapmak bazen bu kadar kolay işte.

Bunun dışında önümüzdeki aya doğru yeni serilerle ilgili sürprizlere hazır olun derim. 🙂

Evet son olarak 2,5 ay boyunca online manga platformlarına yüklediğimiz tüm serileri ve daha fazlasını sitemizde bulabileceğinizi söylemek istiyorum. Umarım yorumlarınızı ve beğenilerinizi eksik etmezsiniz, hepsini tek tek okuyoruz çünkü 🙂 Ayrıca bize mail adresimiz ve discord kanalımızdan her zaman ulaşabilir ve görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Şimdilik bizlerden bu kadar.

Herkese keyifli okumalar dileriz.

Gelecek güncelde görüşmek üzere.

Shadowmere