Taming Of The Shrew ve Prince Of Silk And Thorn Final Günceli

By | 22 Aralık 2019

Herkese Merhabalar,

Son güncel yazımızdan bu yana aradan ne kadar zaman geçtiğini bilmeden yeniden karşınızdayız.

( Aslında biliyoruz 7 nisandan bu yana bir şey yazamadık 🙁 Kesinlikle üşendiğimizden değil, gerçekten.)

Bu süre boyunca olan bitenleri, yaptığımız serileri anlatsam herhalde güncel yazısından çok romana döner ama en önemli noktaları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle başlıkta da belirttiğimiz gibi 2 serimizde finale ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tabi bu serilerden Taming Of The Shrew için ayrı bir parantez açmamız gerekiyor.

Yaklaşık 1 yıl önce çevirmenimle birlikte üzerinde çalışmaya başladığımız ilk serilerimizden olan Taming Of The Shrew; benim editörlükte onun da çevirmenlikte yeni olduğu sıralarda ele almıştık.

Zaman içerisinde tıpkı serimiz gibi bizler de kendimizi geliştirdik, bağlarımız sürekli güçlendi ve elbette her bölümle birlikte serinin de okuyucular tarafından ne kadar sevildiğine şahit olduk. Seri boyunca paylaştığınız her yorum bizleri mutlu etti ve koca bir yılın sonunda nihayet hoş bir uyarlama örneği olan serinin final bölümünü sizlere ulaştırabildik.

Başta bu güzel eserin yaratıcısı Biai’ye, seriyi orjinal dilinden ingilizceye uyarlayan fansub ekiplerine ve bu sürede bizleri yalnız bırakmayan tüm okuyucularımıza çok teşekkür ederiz. Bizler seri üzerinde çalıştığımız her andan büyük keyif aldık. Umuyoruz ki sizler de aynı keyfi alabilmişsinizdir ve elbette zaman içinde çok daha fazla okuyucuya ulaşacağına ve hak ettiği ilgiyi göreceğine inanıyoruz.

Bir diğer finalini verdiğimiz (aslında sezon finali ancak ben ve çevirmenim için final) serimiz de Prince of Silk and Thorn. Seri sezon finali vermiş olsa da 2. sezonun ne zaman geleceğini kestirmek güç olduğundan, bu seriyi de kısmi final kategorisinde değerlendirmek sanırım yanlış olmaz.

Taming Of The Shrew için söylediğimiz güzel şeyleri ne yazık ki bu seri için söylemek pek mümkün değil. Yaratıcı bir konusu ve çok iyi olan çizimleri ile, bir serinin gözümüzün önünde tanımsız bir şeye dönüşmesini ızdırap duyarak izledik. Tabi ki serinin gidişatı yaratıcının kendi takdiridir ama özellikle son bölümlerde “Neden” sorusunu defalarca kendimize sorup durduk. (Şahsen editlerken defalarca Alzhemier ve kör olma tehlikesi geçirdiğimi itiraf ediyorum, ben editlerken bu acıyı çekmişsem Hachidori’yi düşünemiyorum.)

Tüm bunlara rağmen serinin yarım kalmasını istemedik ve sezon finaline kadar getirebildik. Ekip olarak gelecek sezonda da seriyi üstlenmeye devam edeceğiz ancak ben ve çevirmenim artık bu seri üzerinde çalışmayacağız. Haliyle gönüllü arkadaşlarımız seriyle ilgilenmeye devam edecektir. Seriyi bu güne kadar takip edip yorumlarını esirgemeyen tüm okuyucularımıza teşekkür ediyoruz.

Gelelim diğer önemli gelişmelere;

Ekibimiz bu ay itibariyle yaklaşık 40 kişiye ulaştı ve sayımız gün geçtikçe artıyor. Özellikle yeni arkadaşlarıma tekrardan hoşgeldiniz demek istiyoruz. Kendileriyle çok daha güçlüyüz.

Bir diğer konu da Toontr kurucusu ShiroYasha tarafından yıllardır başarıyla sizlere ulaştırılan Tower Of God serisinin devamını üstlendik. Umarız gelecek bölümlerden memnun kalırsınız.

Bunların yanı sıra editör ve çevirmen ihtiyacımız halen devam ediyor. Daha önceden belirttiğimiz gibi ilgilenen tüm arkadaşlarımızı ekibimize bekliyoruz. Bizlere aşağıda paylaşacağımız adreslerden ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Mail adresimiz: raindrop.mt22817@gmail.com ve Discord Sunucumuz: https://discord.gg/p3FwdFh

Az önceki hususa ek olarak sitemizi de geliştirmek istiyoruz, bu konuda bilgi ve fikir sahibi arkadaşlar bizlere yine yukarıda paylaştığımız adreslerden ulaşabilirler.

Evet, bizlerden şimdilik bu kadar.

Herkese iyi okumalar dileriz. Bizi takip etmeye devam edin. Serilerimizi lütfen yorumsuz ve beğenisiz bırakmayın. 🙂

Yeni bir güncel yazımızda yeniden görüşmek üzere.

Kendinize iyi bakın.

Shadowmere